Yıldönümü sergisi, Red Dot Award Marka & İletişim Tasarımı 2023 ödülünü aldı

Loewe 2023 yılında çok özel bir dönüm noktasını kutluyor: 22 Ocak’ta Loewe, 100 yaşına girdi. Şirketin 100 yıllık eşsiz tarihinden özenle seçilmiş başyapıtların yer aldığı bir yıldönümü sergisi gerçekleştirmek için bu, gayet yeterli bir sebep. İşte bu yıldönümü sergisi şimdi Red Dot Ödülü ile onurlandırıldı: Markalar ve İletişim Tasarımı 2023 Red Dot Ödülü sahibi, Loewe oldu.

Loewe’nin Kronach’taki genel merkezinde bulunan Festung Rosenberg’deki “Frankonya Galerisi” içerisinde yer alan “Tasarım ve Inovasyon” sergisi, gıpta ile bakılan Red Dot Awards’ın Marka ve İletişim dalında ödül sahibi oldu. Red Dot Award, yüksek tasarım kalitesini ödüllendirir. Uluslararası jüri, iyi tasarım kalitesi ve yaratıcı başarısıyla etkileyen başvuruları prestijli kalite mührü ile onurlandırmaktadır.

Madeleine Mahr, Loewe Technology GmbH Pazarlama Direktörü: “Yıldönümü sergimizin Red Dot Award Marka & İletişim Tasarımı 2023 ödülünü almasından özellikle memnuniyet duyuyoruz. Bu, Loewe’nin sırtını geçmişine verdiğini ve bununla gurur duyabileceğini etkileyici bir şekilde kanıtlıyor. Loewe, 1923’teki kuruluşundan bu yana sektörde devrim niteliğindeki kilometre taşlarını temsil etmiş ve benzersiz ödüllü tasarıma sahip TV ve ses ürünleri yaratmıştır. Buna yıldönümü sergisi gibi iletişim hizmetleri de dahildir.”

Yıldönümü sergisi ile Loewe, yaratıcı ruh, tasarım ikonları ve mutlak lüks sınıf ürünleriyle dolu bütün bir yüzyıllık özel tarihine geri dönüyor. Sergi, Loewe’nin tasarım tarihinde hem ulusal hem de uluslararası alanda kendi dönemlerini şekillendiren çeşitli kilometre taşlarını sunuyor. Üç erken örnek arasında OE 333 yerel alıcı (1926), entegre hoparlörlü EB 100 radyo alıcısı (1930) ve metal süslemesinin ayırt edici tasarımı nedeniyle genellikle “buz pateni” olarak adlandırılan Opta 537 radyo (1936) yer alıyor. Sergide ayrıca Avrupa’nın ilk stereo televizyonu olan 1981 tarihli Loewe MCS 11 de görülebilir. 1985 tarihli tasarım TV Loewe Art 1 ile de bir başka mutlak başarı ürünü sunuluyor.

Kronach’taki Loewe yıldönümü sergisi 29 Ekim 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilir ve Salı’dan Pazar’a 09:30 – 17:30 saatleri arasında açıktır. Daha fazla bilgi için: https://www.kronach.de/tourismus-kultur/sehenswuerdigkeiten/museen/1382.Design–Innovation.html

Yıldönümü sergisine eşlik etmek üzere, şirketin tasarım tarihine daha yakından bakan bir kitap yayımlandı. Kitap, tasarım tarihçisi Kilian Steiner tarafından kaleme alındı. Yaklaşık 100 adet illüstrasyonun yer aldığı 200 sayfada, günümüze kadar marka kültürünü şekillendiren Alman mühendisliği, mükemmellik, özel tasarım ve kalitenin benzersiz birleşimi gösteriliyor.

Loewe. 100 Jahre Designgeschichte – 100 Years Design History
Ed. Loewe Technology GmbH / Autor: Kilian Steiner
Verlag avedition – ISBN: 978-3-89986-390-1

Loewe hakkında.

Loewe 2023 yılında çok özel bir yıldönümünü kutluyor: 22 Ocak’ta Loewe, 100 yaşına girdi. Loewe, bir asır boyunca yaratıcılığın ve lüks tüketici elektroniği ürünlerinin sembolü olmuştur. Loewe, 1923’teki kuruluşundan 1931’deki elektronik televizyonun icadına kadar, uzun bir geleneğe sahip küresel çapta faaliyet gösteren bir şirket haline geldi. 200 çalışanı ve uluslararası satış ağıyla Loewe Technology GmbH, bugün 45’ten fazla ülkede üst düzey tasarım harikası TV ve ses ürünleriyle faaliyet göstermektedir. Küresel marka, olağanüstü yenilikçi gücü, geleneği ve mükemmel Alman işçiliği ile tutkulu ve gururludur. Alman mühendisliği, mükemmellik, özel tasarım ve sürdürülebilirliğin benzersiz birleşimi markanın kültürünü şekillendirmiştir. Bununla birlikte, Kronach, Yukarı Frankonya’daki genel merkezde bulunan gelenek açısından zengin üretim tesisi ve yüksek teknolojili üretim sahası Loewe’nin kalbidir.

Similar Posts